1. Кожна публікація повинна мати заголовок (назву).
2. Форматування тексту.
Після розміщення публікації у веб-журналі, її заголовок (назва) з'являється у блоці "Архів блогу". Якщо заголовок не був вказаний в архіві блогу буде пусте місце (рис.1).
Рис.1 Приклад розміщення публікацій без заголовків
Якщо заголовки вказані, то в архіві блогу не буде пропусків (рис.2).
Рис.2 Приклад розміщення публікацій із заголовками
2. Форматування тексту.
Зміст блогу повинен бути в першу чергу інформативним та зрозумілим. З цією метою використовують засоби форматування. Зокрема, в тексті виділяють ключові поняття для акценту уваги на них, створюють відповідне форматування для підписів зображень, щоб відділити їх від основного тексту.
На рис.3 подано підпис до зображення, в якому здійснено два види форматування кольору тексту, що не є доцільним. Робити акцент на ключових поняттях доцільно в основному тексті, тоді як підпис має бути однотипним.
Рис.3 Приклад форматування підпису до зображення
Під час форматування тексту потрібно дотримуватись міри і не виділяти всі слова підряд. Наприклад, у зображення 4 зроблено два види форматування ключових понять - визначень (напівжирним шрифтом) та гіперпосилань (оранжевим кольором). Наприклад, що відбудеться при натисненні на посилання "англ."? Відкриється сторінка Вікіпедії, в якій розповідається про те, що таке Англійська мова. Яким чином це відноситься до тематики блогу?
На рис.4 неозброєним оком видно, що форматування тексту останнього визначення "Portable Document Format" має відмінні параметри, зокрема це розмір тексту та його тип.
Важливо також вирівнювати текст за шириною та відділяти кожен блок тексту абзацом або одним пропуском рядка. Це значно покращить сприймання матеріалу.
Рис.4 Приклад форматування тексту публікації
На рис.5 дотримані практично всі вимоги у форматуванні
(виключення становить скорочення ЖЄЛ, яке написано без знаку пробілу).
Текст подано зрозуміло та доступно.
Рис.5 Приклад форматування тексту публікації
3. Правопис. Правопис - це спосіб передачі мовлення на письмі. Цей спосіб є загальновизнаним і передбачає відсутність помилок в тексті, логіку змісту, дотримання пунктуації і т.д. Те, як подається зміст вашого блогу, багато в чому визначає його успіх.
На рис.6 після визначення поняття "Нетбук" українською мовою подається продовження рос.мовою. Після визначення поняття "Лептоп" подається ще два однакових визначень (очевидно, щоб відвідувач запам'ятав дане поняття?). Логіка подачі матеріалу в даному прикладі, на жаль відсутня.
Рис.6 Приклад тексту публікації
Немає коментарів:
Дописати коментар