неділя, 20 жовтня 2013 р.

Проблема входу в систему або "У мене все введено вірно, але "воно" не працює"

"У мене все введено вірно, але "воно" не працює" - таку думку доволі часто можна почути на заняттях з дисциплін інформатичного циклу. В чому ж проблема і хто в цьому винен? Спробуємо розібратись у даній публікації.
Проблема при вході в систему найчастіше виникає, якщо:
1) користувач забув свій логін або пароль;
2) користувач не зареєстрований в системі;
3) відсутній зв'язок з системою (немає підключення до мережі Інтернет).

Розглянемо вхід в систему з точки зору самої системи і її реакцію на дії користувача.  
Отже, користувач вводить логін та пароль, але входу так і не відбулось. Натомість, користувач починає нервуватись і звинувачувати в усьому ту систему, куди він намагається зайти. Насправді, система здійснює пошук в своїй базі даних користувача з таким логіном та паролем, але не знаходить його і виводить на екран повідомлення, які найчастіше рідко хто читає. 
На рисунку зображено типовий приклад проблеми входу в систему, в якому можна побачити повідомлення червоного кольору - "Ви ввели неправильне ім'я користувача чи пароль".
Таке повідомлення системи 100% означає, що відбулась помилка при введенні або логіну або паролю. Варто також пам'ятати, що відхилення хоча б на один символ чи пропуск спричинить появу такого повідомлення. Звісно, це проблеми в першу чергу не системи, а користувача, який не записав і забув свій логін та пароль.
Приклади помилок студентів під час входу в систему Google:

 Розглянемо випадок, коли користувача в системі не існує, але вже на прикладі сервісу Bubbl.us.
Під час входу система виділяє рядок з неправильними даними і вказує "BAD User name or email" - "Невірно введене ім'я користувача або адреса електронної пошти". Тобто, дана система сканує кожен рядок на правильність введених даних і повідомляє користувачу, що вона не може знайти його імені в своїй базі даних.
Звісно, при роботі з системами, які мають англомовний інтерфейс важливо на користувацькому рівні володіти основними комп'ютерними термінами на англійській мові. Але на сьогоднішній день існує велика кількість онлайн перекладачів, які, хоч і не професійно, але на рівні розуміння перекладуть текст.
При введенні невірного імені або паролю в системі SlideShare з'явиться повідомлення, конкретно не вказує, де саме користувач помилився - "Incorrect username/email or password" - "Некоректне ім'я, електронна пошта або пароль"

На завершення хочеться побажати студентам бути уважними при введені своїх даних у формах входу і не звинувачувати в своїх діях систему, тому що вона працює за відшліфованим алгоритмом і не помиляється.




неділя, 6 жовтня 2013 р.

Стереопара і як їх дивитись (Тема 3. Звукові та відеотехнології)

Під час розгляду теми № 3 "Звукові та відеотехнології" ми розглядали поняття стереовідео та процес створення ефекту глибини на екрані.

Стереопари - це пара плоских зображень одного і того ж об'єкту для кожного ока, які покликані створити ефект глибини та об'ємності.

Ефект виникає в силу того, що розташовані на різній відстані від спостерігача частини сюжету при перегляді з різних точок (відповідних правому та лівому оку) мають різне кутове зміщення (паралакс). При розгляданні стереопари таким чином, щоб кожне око сприймало тільки зображення, призначене для нього, створюється ілюзія спостереження об'ємної картини.
Стереопари застосовують для демонстрації просторових зображень об'єктів у стереоскопічному кіно, стереофотографії, стереоскопічному телебаченні, системах віртуальній реальності і в наукових цілях.