четвер, 20 жовтня 2011 р.

Замітки. Впровадження ІКТ та його значення

Інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) торкнулись всіх сфер людської діяльності і здійснили якісні зміни в житті всього світового співтовариства. Інформатизаію сучасного життя можна співставити із значенням створення алфавіту; за думкою ряду авторів, саме володіння ІКТ дало змогу застосовувати до сучасної цивілізації визначення "інформаційне суспільство", яке витіснило термін "постіндустріальне суспільство", що використовувався в науковій літературі. Вміння застосовувати ІКТ стало рівносильно вмінню читати та писати в індустріальному суспільстві і різко провело соціально-психологічну межу між людьми, які вміють працювати з ІКТ і які не вміють.
Оскільки для сучасного суспільства характерне лавинообразне накопичення знань (інформаційний бум), то природнім стала поява нової концепції освіти - "освіта протягом життя", яка передбачає, серед всього іншого, вироблення вмінь приймати самостійні рішення та вміння спілкуватись. Така освітня всеохопленість передбачає вихід за кордони національних держав в єдиний простір, яке одночасно є економічним, інформаційним та освітнім. Таке середовище потребує максимально ефективних міжнародних комунікацій, для забезпечення міжкультурного діалогу. ІКТ дають технічну базу для цього. Інформаційні технології виступають як оптимізуючий фактор у розвитку необхідних навичок міжкультурного спілкування.
Глобальні мережі і, в першу чергу, Інтернет дають можливість практично необмеженого доступу до інформації. Навчитись користуватись цим колосальним ресурсом, відбирати дійсно цінне та важливе для оптимізації навчання - важливий аспект, який потребує уваги та вивчення.

середа, 19 жовтня 2011 р.

Замітки. Про ефективність використання НІТ

Замітки про ефективність використання НІТ

Підвищення ефективності освіти неможливе без створення нових форм навчання. Використання засобів НІТ відкриває для вчителя широкі можливості у викладанні свого предмету. Вивчення будь-якої дисципліни з використанням НІТ дає змогу активізувати розумову діяльність учня, розвивати творче мислення та зацікавленість до вивчення предмету. Класичні та інтегровані заняття оснащені мультимедійними презентаціями, онлайн тестами та програмними продуктами дають змогу студентам поглибити свої знання, підвищити результативність навчання, інтелектуальний рівень, набути навичок самонавчання, самоорганізації, полегшити вирішення практичних занять.

Комп'ютерні технології відкривають нові можливості для створення ілюстративного матеріалу: відеофільмів, слайдів презентації, зображень. Відомо, що такі засоби навчання сприяють кращому засвоєнню та розумінню навчального матеріалу, викликають у них значний інтерес до вивчення дисципліни. Сприймання інформації - важливий етап засвоєння матеріалу, від нього залежить правильне формування понять, усвідомлення їх суті. Саме тому варто використовувати комп'ютер, можливості якого дають змогу забезпечити наочну інформацію у поєднанні з текстовою.

Перевірка знань студентів за допомогою комп'ютерних технологій значно прискорює процедуру проведення підсумків виконаних робіт та знижує кількість помилок при їх оцінюванні.

неділя, 16 жовтня 2011 р.

Формат звукових файлів WMA

Windows Media Audio (WMA) — ліцензований формат файлу, розроблений компанією Microsoft для зберігання і трансляції аудіо-інформації.
Номінально формат WMA характеризується гарною здатністю стискання даних, що дозволяє йому створювати здорову конкуренцію формату Mp3.
Але як було показано незалежними тестами, а також при суб'єктивній оцінці якість форматів все таки не є однозначною, а в перевазі навіть над mp3 є також сумніви, незважаючи на заперечення компанією Microsoft.
Особливо варто відзначити, що ранні версії формату (або його реалізації) мали проблеми на низьких швидкостях потоку. Однак даний формат постійно розвивається, тож можна припустити, що якість оптимізується.

Формат звукових файлів MIDI

Назва MIDI є скороченням від Musical Instrument Digital Interface, що в перекладі означає цифровий інтерфейс для музичних пристроїв.
Це доволі старий (1983 р) стандарт запису звуку. На той час під MIDI розуміли такий стандрат, що об'єднує різноманітне музичне обладнання (синтезатори, ударні, освітлення).
Не дивлячись на своє початкове призначення, формат файлу став стандартним для звукових даних, які при бажанні можна програвати за допомогою звукової карти комп'ютера без будь-якого обладнання.
Головною перевагою файлів MIDI є їх невеликий розмір, оскільки це не детальний запис звуку, а фактично деякий розширений електронний еквівалент традиційного нотного запису.

Поняття нових інформаційних технологій

Перш ніж розглядати вузьке поняття "нові інформаційні технології", слід розглянути поняття "технології".
В широкому сенсі слово технологія – це спосіб освоєння людиною матеріального світу за допомогою соціально-організованої діяльності, що включає три компоненти:
–інформаційну (наукові принципи та обґрунтування).
–матеріальну (знаряддя праці).
–соціальну (фахівці, які мають професійні навики).
Ця тріада становить сутність сучасного розуміння поняття технологія.

Відповідно до визначення, прийнятого ЮНЕСКО, інформаційна технологія - це комплекс взаємозалежних, наукових, технологічних, інженерних дисциплін, що вивчають методи ефективної організації праці людей, зайнятих опрацюванням і збереженням інформації; обчислювальну техніку і методи організації і взаємодії з людьми і виробничим устаткуванням, практичні додатки, а також пов'язані з усім цим соціальні, економічні і культурні проблеми. Самі інформаційні технології вимагають складної підготовки, великих початкових витрат і наукомісткої техніки. Їхнє введення повинно починатися зі створення математичного забезпечення, формування інформаційних потоків у системах підготовки спеціалістів.

Серед НІТ доцільно виділити:

  • Технологія баз даних (БД) и систем управління базами даних (СУБД).
  • Технологія електронної пошти та телекомунікаційного доступу.
  • Веб-технології.
  • Технології використання інтегрованих пакетів прикладних програм.
  • Технології комп'ютерної графіки.
  • Гіпертекстові технології.
  • Засоби та системи мультимедіа та гіпермедіа.
  • Технологія віртуальної реальності.